ایده های با قیمت مناسب برای دکوراسیون منزل (قسمت سوم)

ایده های با قیمت مناسب برای دکوراسیون منزل (قسمت سوم)

ممنون ار همراهی شما یاران گرامی در این قسمت که قسمت پایانی مطلب ماست برا ۶ مورد دیگر از ایده ها راه کار های جذاب آشنا میشوید.

۱۳. فرش به نسبت بزرگی را انتخاب کنید

یک فرش بزرگ در یک فضای کوچک، فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. ممکن است به نظرتان متناقض برسد، اما اگر در یک فضای کوچک، فرش کوچکی پهن کنید، کف را می‌شکند و باعث می‌شود فضای اتاق کوچک‌تر به نظر برسد. اگر فرش بزرگی را در فضای کوچک پهن کنید، چنین شکست بصری‌ای اتفاق نمی‌افتد و در عوض به جذابیت بیشتر فضا کمک می‌کند.

۱۴. با مقیاس‌ها بازی کنید

برای بزرگ‌تر نشان دادن اتاق پذیرایی کوچک‌تان، از آیتم‌های بزرگ استفاده کنید. استفاده از وسایل کوچک در فضای کوچک باعث می‌شود که اتاق پذیرایی شما، حتی کوچک‌تر از قبل دیده شود چون در این حالت حس بهم‌ریختگی و نامنظمی را به فضا می‌هند.

وسایل بزرگ در یک فضای کوچک به خوبی کار می‌کنند. دقیقاً به همان روشی که یک فرش بزرگ به اتاق کمک می‌کند تا بزرگ‌تر به نظر برسد، وسایل و مبلمان بزرگ هم تأثیر مستقیمی در بزرگ‌تر به نظر رسیدن اتاق دارند.

۱۵. از مبلمان چند منظوره استفاده کنید

یک راه ساده برای استفاده‌ی هرچه بیشتر از فضای پذیرایی، کاهش تعداد مبلمان در آن است. اما اگر به تمام مبلمان خود نیاز داشته باشید، شاید کاهش آن‌ها به نظرتان غیرممکن  برسد. در چنین موقعیتی، مبلمان چند منظوره بهترین گزینه برای شما هستند.

یک میز جلوی مبلی با محل ذخیره‌سازی در زیر آن، یک پاف به عنوان صندلی اضافی، میز کوچک، فضای ذخیره‌سازی و زیرپایی استفاده می‌شود، دو نمونه از مبلمان چند منظوره هستند که می‌توانید از آن‌ها در دکوراسیون اتاق کوچک استفاده کنید.

۱۶. طراحی خطی ایده‌ی خوبی است

طراحی‌های خطی در یک اتاق کوچک پذیرایی، ساختار را ایجاد می‌کنند. این مدل طراحی به تأکید بر طول و عرض تکیه دارد و این تأکید به فضای کوچک شما عمق و وسعت می‌بخشد.

می‌توانید با کمک یک مبل بزرگ یا چند آباژور کوچک با پایه‌های ظریف، طراحی خطی را در چیدمان اتاف پذیرایی کوچک به وجود آورید؛ یا از کاغذ دیواری‌های راه‌راه و جسورانه کمک بگیرید یا یک فرش مدرن و با نقشه‌ی خطی را انتحاب کنید. به هر حال کمک گرفتن از طراحی خطی در دکوراسیون، می‌تواند به همین سادگی باشد.

۱۷. کتابخانه یا شلف‌های گسترده، فضا را صمیمی می‌کنند

کتابخانه یا شلف‌های بزرگ و گسترده ایده‌ی خوبی برای دادن حس بزرگی به اتاق پذیرایی کوچک هستند. این شلف‌ها به شما کمک می‌کنند تا از فضای دیوار به نفع خودتان استفاده کنید و می‌توانند جایی برای نمایش اکسسوری‌های تزیینی، مجموعه کتاب‌ها و آلبوم‌های موسیقی شما باشند و اتاق را از بی‌نظمی و بهم ریختی نجات می‌دهند. اجرای چند طبقه شلف نسبتاً ارزان قیمت است؛ در عوض نشمین را فوق‌العاده دنج و صمیمی می‌کنند.

۱۸. میز‌های عسلی کاربردی‌تر هستند

میزهایی عسلی یا کناره، آیتم‌های آشنایی برای ما ایرانی‌ها در اتاق‌های پذیرایی هستند. این میزها که معمولا سه عدد با سه سایز مختلف هستند که زیر یکدیگر جمع می‌شوند و برای استفاده در فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند. این میز‌ها مدل‌های متنوع و زیبایی دارند و حتی ممکن است به این نتیجه برسید که میز بزرگ جلوی مبلی را کنار بگذارید و فقط از میز‌های عسلی در دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک استفاده کنید. این میزها به شما این امکان را می‌دهند که فضای زیادی از کف با ارزش اتاق را آزاد کنید و از همه مهم‌تر، هرموقع که به آن‌ها نیاز نداشتید، به سادگی در گوشه‌ای با کمترین جاگیری، جمع می‌‌شوند یا به هرجا که مایل باشید، می‌توانید آن‌ها را جابه جا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *