ایده های با قیمت مناسب برای دکوراسیون منزل (قسمت دوم)

ایده های با قیمت مناسب برای دکوراسیون منزل (قسمت دوم)

همانطور که در قسمت قبل ۶ مورد از ایده هایی مقرون به صرفه و ارزان قیمت برای چیدمان فضا را عنوان کردیم در این قسمت هم به ۶ مورد دیگر می پردازیم.

۷. آینه‌ می‌تواند برگ برنده‌ی شما باشد

آینه یکی از مؤثرترین لوازم برای بزرگ‌تر نشان دادن فضاهای کوچک است. آینه می‌تواند خطای دید ایجاد کند تا اتاق را بزرگ نشان دهد و با انعکاس نور، به روشن‌تر و پر زرق‌و‌برق‌تر شدن اتاق پذیرایی کمک کند.

هرچه اتاق روشن‌تر باشد، فضای آن بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید؛ به همین دلیل استفاده از آینه، ایده‌ی بسیار خوبی برای اتاق پذیرایی است. آینه را جایی قرار دهید که بتواند به راحتی نور طبیعی را منعکس کند؛ مثلا روبروی پنجره. می‌توانید از اکسسوری های براق و فلزی هم در اطراف آینه استفاده کنید.

۸. یک فضای عمودی ایجاد کنید

یکی از ایده‌های کاربردی در چیدمان اتاق پذیرایی کوچک، استفاده از فضای عمودی است. کشیدن چشم به سمت بالا و به سمت سقف، احساس ارتفاع و وسعت به اتاق می‌بخشد. استفاده از پرده‌های بلند سقف تا کف، قرار دادن آباژورهای بلند و ایجاد یک دیوار پوشیده شده با عکس و آثار هنری قاب شده، همگی شیوه‌هایی هستند که با کمک آن‌ها می‌توانید چشم را به صورت عمودی در فضا حرکت دهید.

استفاده از فضای عمودی یک ترفند ساده است که باعث می شود فضای اتاق شما بسیار جادارتر شود. شلف‌های دیواری که روی آن‌ها کتاب، قاب‌های عکس و مجسمه‌های زیبا قرار گرفته‌اند، یکی از در دسترس‌ترین و ساده‌ترین وسایلی هستند که می‌توانید با کمک آن‌ها، چنین ترفندی را اجرا کنید.

۹. رنگ‌های روشن بهترین انتخاب هستند

رنگ‌های کم‌رنگ، فضای شما را سبک و روشن نگه می‌دارند و هرچه فضا بیشتر روشن باشد، بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. در چیدمان اتاق پذیرایی کوچک، همه چیز متمرکز بر ایجاد یک فضای دلباز و وسیع است؛ بنابراین دیوارهای سفید یا رنگ روشن به اتاق کمک می‌کند که فضای شما بسیار گسترده‌تر دیده شود.

رنگ‌های روشن باعث می‌شوند که دیوارها و مبلمان با هم ترکیب شوند و خط تمایز آن‌ها را برای چشم دشوار می‌کند؛ این باعث می‌شود که اتاق پذیرایی بزرگ‌تر دیده شود. رنگ دیوار‌ها، کفپوش و مبلمان را خنثی و روشن انتخاب کنید تا به شکل آرامش‌بخشی در کنار یکدیگر قرار گیرند و اتاق پذیرایی را دلباز کنند.

۱۰. کفپوش را نشان دهید

در یک اتاق پذیرایی کوچک، هرچقدر بیشتر کفپوش در معرض دید باشد، بهتر است. بنابراین از مبلمان اضافه‌ای که به آن‌ها نیازی نیست، خلاص شوید و در عوض مبلمان ضروری، با پایه‌های باریک که فضای زیر آن‌ها خالی است استفاده کنید. برای میز‌ هم به سراغ میز‌های شیشه‌ای بروید تا کف را به خوبی نشان دهند. مبلمان این‌چنینی فضای اتاق را پیوسته و یکپارچه نشان می‌دهند و کف زیبای اتاق را به نمایش می‌گذارند.

۱۱. مبلمان سبک و ظریف خریداری کنید

در اتاق‌های کوچک، هرچه مبلمان فضای کمتری را اشغال کنند، بهتر است. مبلمان کوچک‌تر فضای بیشتری را در اتاق پذیرایی شما باز می‌کنند و آن را بزرگ‌تر نشان می‌‌دهند.

آباژور، مبل‌های بدون دسته، میزهای جلوی مبلی باریک و میزهای عسلی همه در کنار هم برای ایجاد یک فضای راحت و کاربردی کار می‌کنند و در عین حال اتاق پذیرایی شما را شیک و زیبا نشان می‌دهند.

۱۲. با واقعیت کنار بیایید

هنگام چیدمان یک اتاق پذیرایی کوچک، گاهی اوقات بهتر است فضای کوچکی که باید با آن کار کنید را در آغوش بگیرید و نسبت به کمبود‌های آن واقع‌بین باشید. کوچک بودن فضا را بپذیرید و سعی کنید به آن حس و حالی صمیمی و دنج تزریق کنید. یک اتاق پذیرایی کوچک می‌تواند با به حرکت درآوردن مداوم چشم در اطراف، حس بزرگ‌تر و وسیع‌تر بودن داشته باشد.

بنابراین هرچه تعداد آیتم‌های تزیینی و اکسسوری‌های مورد علاقه‌تان در اتاق پذیرایی بیشتر باشند، به آن حس بزرگ‌تر بودن می‌دهید. الگوها و ایده‌های خلاقانه‌تان را با استفاده از همین آیتم‌ها و پترن‌ها، در اتاق پذیرایی اجرا کنید و از ابعاد کوچک آن نهایت استفاده را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *