چگونه اتاق نشیمن زیبایی داشته باشیم؟

چگونه اتاق نشیمن زیبایی داشته باشیم؟

مبلمان در دکوراسیون نشیمن

یکی از مهم‌ترین اصول در دکوراسیون اتاق نشیمن نحوه چیدمان مبلمان است. باید مبل و صندلی را به گونه‌ای قرار دهید که تا حدودی روبه‌روی هم قرار بگیرند. بسیاری از افراد، مبلمان را به شکل ردیفی و چسبیده به دیوار قرار می‌دهند. در صورتی که باید در وهله اول میان دیوار و مبل فاصله‌ای قائل شد و بعد هم مبلمان را به شکل یکپارچه و با رعایت فاصله چیدمان کرد.

برای بهتر شدن این فرآیند بهتر است که از وسیله‌ای به عنوان نقطه کانونی استفاده کرده و بعد مبلمان را با مرکزیت آن چیدمان کنید. این نقطه کانونی می‌تواند یک تلویزیون، تابلو یا حتی یکی از مبل‌ها و… باشد. پس با برنامه دقیق، زمینه‌ای برای مبلمان تعیین کرده و بعد آن‌ها را چیدمان کنید.

فرش در اتاق نشیمن

برای انتخاب فرش نشیمن، باید معیار‌هایی را در نظر داشته باشید. از آنجایی که رفت‌و‌آمد در اتاق نشیمن زیاد است، بهتر است که برای این بخش از خانه به سراغ فرش‌های گران قیمت یا لطیف و حساس نروید. علاوه بر این داشتن فرش‌هایی که ریشه‌ها و بافت آن‌ها بسیار بلند هستند نیز توصیه نمی‌شود. چراکه این نوع از فرش‌ها آلودگی و خرده‌ریزه‌های بسیاری را به خود می‌گیرند. همچنین باعث کثیف‌تر شدن فرش می‌شوند.

نورپردازی دکوراسیون نشیمن

اگر خانه‌ شما نورگیر طبیعی خوبی دارد، باید بدانید که چندین قدم جلو هستید. در این شرایط با انتخاب یک پرده نازک، می‌توانید پذیرای نور طبیعی خورشید به داخل خانه‌ باشید. اما اگر منزل به نسبت تاریک است، باید با انتخاب نورپردازی مدرن، جایگزین نسبتا خوبی برای آن پیدا کنید. بنا بر اینکه چه نوع نورپردازی را دوست دارید، انتخاب‌های مختلفی پیش رو دارید.

استفاده از گیاهان آپارتمانی در نشیمن

وجود گل ‌و گیاه آپارتمانی در دکور اتاق نشیمن، مزایای بسیاری دارد. البته این موضوع صرفا به اتاق نشیمن خلاصه نمی‌شود. می‌توانید از گیاهان آپارتمانی در جای‌جای خانه نیز بهره بگیرید. وجود گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون نشیمن در کنار افزایش زیبایی فضا، می‌تواند انرژی مثبت بسیاری را نیز در خانه به گردش درآورد.

وسایل تزئینی در دکوراسیون نشیمن

بخش جذاب و هیجان‌انگیز ماجرا استفاده از وسایل تزئینی در دکوراسیون نشیمن است. می‌توانید با تهیه وسایل تزئینی متفاوتی از قبیل مجسمه، گلدان، تابلو و… دکوراسیون نشیمن خود را زیباتر کنید. برای این کار نیز راه‌حل‌های بسیاری وجود دارد. می‌توانید با نصب تابلو‌هایی مکمل و یکپارچه روی دیوار یا قرارگیری آن‌ها روی یک شلف به این هدف برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *