اصول طلایی در دکوراسیون نشیمن

اصول طلایی در دکوراسیون نشیمن

سیستم روشنایی مناسب

روشنایی برای یک اتاق نشیمن زیبا از جایگاه بسیار ویژه و مهمی برخوردار است. برای اینکه اتاق نشیمنی زیبا و بدون نقص داشته باشید باید از روشنایی، بیشترین استفاده را ببرید. برای این منظور هم می‌توانید از نور طبیعی روز در بیشترین میزان بهره برده و هم از نقاط مختلف نورپردازی در اتاق استفاده کنید. این را در نظر داشته باشید که یک نور مرکزی نمی‌تواند روشنایی مناسب در مکان ایجاد کند، پس در کنار آن حتما از روش‌های دیگر نورپردازی نیز استفاده کنید.

رنگ‌های خنثی، اما تاثیرگذار

اگر استفاده از رنگ‌های جسورانه، رنگ‌های تیره و ایجاد کنتراست در فضا برای شما دشوار است، اما با این وجود نمی‌خواهید فضایی معمولی در اتاق نشیمن داشته باشید، می‌توانید از تنالیته‌های مختلف رنگ‌های خنثی در کنار یکدیگر استفاده کنید. با استفاده از طیف‌های مختلف یک رنگ می‌توانید به فضایی مدرن و صاحب سبک دست پیدا کنید.

استفاده از رنگ‌های تیره

بسیاری از افراد از به کار بردن رنگ‌های تیره‌ای مانند سیاه در طراحی داخلی دوری می‌کنند. در حالی که اینگونه رنگ‌ها تیره برای ایجاد عمق در فضا و ایجاد فضایی تاثیرگذار بسیار کارآمد و ایده‌آل هستند. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در استفاده از این رنگ‌ها زیاده‌روی نکرده و به جای ایجاد فضایی کاریزماتیک، ظاهری دلگیر به اتاق نشیمن ندهید.

انتخاب مبلمان مناسب

زمانی که می‌خواهید برای اتاق پذیرایی و نشیمن مبلمان انتخاب کنید، باید این کار را با توجه و وسواس خاصی انجام دهید. برای این منظور، حتما باید مواردی مانند بزرگی اتاق، نوع پوشش کف و دیوارها، رنگ‌ها، فاصله میان مبل‌ها با تلویزیون و این که معمولا چند نفر از اتاق نشیمن استفاده می‌کنند را در نظر داشته باشید. این موارد می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین و مناسب‌ترین مبلمان را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *