چه فرشی خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد؟

چه فرشی خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد؟

رنگ فرش مناسب برای فضای کوچک

در طراحی دکوراسیون منازل یک اصلی کلی برای انتخاب رنگ فرش وجود دارد. انتخاب فرش­ تیره، محیط را کوچک‌تر و فرش‌­های روشن فضا را بزرگ‌تر از آنچه که هست نشان می­‌دهند. اگرچه در طراحی دکوراسیون توصیه می‌شود رنگ فرش تیره‌تر از رنگ مبلمان و پرده انتخاب شود در فضاهای کوچک می­‌توان این مورد را نادیده گرفت. مگر آن‌که همه‌ طیف‌­های رنگی به کار رفته در دکوراسیون از بین رنگ­‌های روشن انتخاب شده باشند.

مدل و طرح فرش برای خانه کوچک

هر چه طرح و نقش فرش ماشینی بیشتر باشد، در اصطلاح شلوغ‌تر به نظر می‌­رسد. فرش‌­های شلوغ بخصوص اگر دارای رنگ­‌های تیره باشند، فضا را کوچک‌تر نشان می‌­دهند.  استفاده از فرش‌­های پر نقش و نگار در فضاهای کوچک انتخاب مناسبی نیست. چنانچه به فرش‌های پر نقش و نگار علاقه دارید رنگ آن را از میان رنگ­‌های روشن انتخاب کنید تا به این ترتیب تاثیر شلوغی فرش را کاهش داده باشید.

فرش افشان مناسب برای خانه های کوچک

در انتخاب فرش مناسب فضای کوچک، فرش‌های طرح افشان به دلیل نداشتن ترنج در وسط فرش و پراکندگی گل‌ها، فرش های مناسبی برای خانه آپارتمانی و کوچک هستند و باعث بزرگتر دیده شدن فضای خانه می‌شوند.

قالی مناسب تر است یا فرش؟

انتخاب قالی یا فرش به نظر و سلیقه خودتان بستگی دارد. در این مورد محدودیتی وجود ندارد. ممکن است بخواهید کف اتاق خود را با یک قالی یا گلیم بپوشانید.

بهتر است مانند فرش گرد، ابعاد قالی را طوری در نظر بگیرید که نه خیلی کوچک باشد و نه اینکه پایه‌های مبلمان بر روی آن قرار بگیرند.

در این صورت طرح و جلوه قالی بخصوص اگر دستباف باشد، بیش‌تر به چشم می­‌آید. همچنین برای مجزا کردن میز غذاخوری یا قسمت­‌های مختلف منزل، قالی­‌ها می­‌توانند کارایی خوبی برای شما داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *